logo SpyOnline

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z nami!

spyonline24@gmail.com

Jak skutecznie wykryć podsłuch w swoim telefonie - Sprawdź!

Jak wykryć podsłuch w telefonie?Zależy Ci na poufności prywatnych lub służbowych rozmów oraz innych danych zapisanych na telefonie komórkowym? Rozwój techniki sprawił, że na rynku pojawiły się bardzo skuteczne programy do podsluchu komórek. Są to aplikacje, które działają dyskretnie i są niewidoczne dla użytkownika urządzenia. Jak sprawdzić, czy telefon jest podsłuchiwany? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą Ci wykryć podsłuch w telefonach komorkowych i nie obawiać się inwigilacji przez niepożądane osoby.

Podsłuch telefonu komórkowego – objawy

Podsłuch na telefonie komórkowym to nowoczesne programy, które działają bardzo dyskretnie i najczęściej nie są widoczne na liście zainstalowanych aplikacji. Czy to jednak oznacza, że nie dają one żadnych objawów? Sprawdź swój telefon pod kątem pewnych sygnałów, które mogą świadczyć, że na smartfonie została zainstalowana podejrzana aplikacja. Oprogramowanie szpiegowskie może powodować nietypowe zachowanie się aparatu w telefonie. Niepokój powinno wzbudzić także zawieszanie się telefonu oraz inne objawy, których wcześniej nie było. Oczywiście takie sygnały nie oznaczają w 100%, że nasz smartfon jest na podsłuchu, ale powinny wzbudzić podejrzenia i skłonić nas do dalszych działań w kierunku wykrycia ewentualnego podsłuchu.

Niepokojącym sygnałem jest także to, że ktoś z otoczenia w niewytłumaczalny sposób zdobył o nas pewne dane – np. zna nasz rozkład dnia, wie, gdzie byliśmy w danej chwili czy wspomina o informacjach, których mu nie przekazywaliśmy. To oznacza, że wszystko to mógł podsłuchać z prowadzonych rozmów telefonicznych.

Posłuchy na telefon – zachowaj ostrożność

Jak założyć podsłuch na telefonie komórkowym? Aby zrobić podsłuch z czyjegoś telefonu, niezbędne jest zaprogramowanie aplikacji szpiegującej na aparacie. Najczęściej wymaga to chociażby krótkiego dostępu do urządzenia, dlatego lepiej nie pozostawiać komórki bez opieki (np. w biurze, szkole czy podczas imprezy ze znajomymi). Warto także korzystać z blokad, nie ujawniać osobom postronnym numeru PIN i zainstalować aktualne oprogramowanie antywirusowe. Nie powinniśmy klikać w przypadkowe linki. Nie wolno również instalować aplikacji pochodzących z niesprawdzonych źródeł. Ponadto ważne jest, aby sprawdzać, jakie dane udostępniamy poszczególnym programom, które instalujemy na komórce.

Poznaj przydatne kody telefonów i sprawdź najważniejsze dane

W wykrywaniu podsłuchów i innych nieprawidłowości przydatne mogą być kody serwisowe (Orange, Play, T-Mobile, Plus). Często wystarczy jedynie wpisać właściwy kod MMI na ekranie smartfona i go potwierdzić, aby uzyskać dane, które mogą wskazywać na inwigilację.

Oto najważniejsze kody sprawdzające:

  • *#21# - jest to kod, który pozwala sprawdzic, czy dane z telefonu (rozmowy, wiadomości SMS, zdjęcia oraz inne poufne informacje) nie są przekazywane na inny numer. Jeżeli na telefonie znajduje się podsłuch, wyświetli on numer tel., na który trafiają nasze poufne dane. Funkcję tę często wykorzystują rodzice, którzy chcą monitorować, co dziecko robi, gdy nie jest w domu oraz w jaki sposób korzysta ze smartfona. Czasami korzystają z niej również właściciele telefonow służbowych. Gdyby jednak funkcję udało się włączyć osobom niepowołanym, istnieje niebezpieczeństwo przejęcia ważnych informacji (np. haseł do konta bankowego)
  • *#62# - kod ten pozwala sprawdzić, na jaki numer przekazywane są połączenia, gdy nasz telefon jest wyłączony lub znajdujemy się poza zasięgiem sieci. Domyślnie jest to numer poczty głosowej, ale w przypadku, gdy ktoś próbował podsłuchiwać nasz telefon komórkowy, może pojawić się tutaj inny numer
  • ##002# - kod ten pozwala wyłączyć przekazywanie połączeń na numer poczty głosowej (możemy go wykorzystać np. przed wyjazdem zagranicę)
  • *#06# - jest to kod, który pozwala sprawdzić numer IMEI, czyli unikalny numer używany przez sieć komórkową (GSM) do identyfikacji konkretnego telefonu. Na podstawie numeru IMEI operator może określić położenie urządzenia nawet, gdy zostanie do niego włożona inna karta SIM (rozwiązanie to dobrze sprawdzi się na wypadek kradzieży)

Jak wykryć, czy telefon jest na podsłuchu?

„Jak wykryć podsluch telefonu?”, „Mam problem z podsłuchem na telefonie – co zrobić?” „Najlepszy telefon dla mnie – jak wykryć podsłuch?” – takie pytania bardzo często pojawiają się na niejednym forum dotyczącym tematyki GSM. Podsłuchy telefonów obecnie bardzo łatwo się zaklada. Jeszcze nie tak dawno podsłuch w komórce mógł być założony jedynie przez policję i służył do operacyjnych działań policyjnych.

Obecnie programy typu Spyphone pozwalają na podsłuchiwanie rozmów, uzyskanie dostępu do raportu z wysłanymi wiadomościami SMS, historią przeglądanych stron internetowych, zapisanymi plikami graficznymi i video oraz innymi danymi. Umożliwiają one również lokalizację komórki oraz trasy, którą przebył jej właściciel. Można je instalować na wszystkich najnowszych smartfonach (np. iPhon 4 czy iPhon X). Takie funkcje dobrze sprawdzają się do kontroli rodzicielskiej i monitoringu czasu pracy pracowników. Coraz częściej wykorzystywane są one jednak do zbierania materiałów dowodowych potrzebnych podczas spraw rozwodowych, jako element wywiadu gospodarczego, dla chęci uzyskania korzyści materialnej czy nawet z ciekawości. Możliwość podsłuchiwania rozmów, prowadzonych w domu czy biurze, w wielu osobach wywołuje brak poczucia bezpieczeństwa. Jak wykryć Spyphone i inne programy do podsłuchiwania telefonu komorkowego i cieszyć się bezpieczną komórką (iPhone podsłuch stanowi przecież duże zagrożenie przejęcia danych)?

Jednym ze sprawdzonych sposobów jest wykupienie specjalnego urządzenia do wykrywania programów szpiegujących, które pomoże nam rozpoznać, czy telefon znajduje się na podsłuchu. Profesjonalny anty podsłuch posiada czujniki i anteny, które przechwytują sygnały. Urządzenie pomaga rozpoznac wszystkie podsłuchy, które wykorzystują technologię GSM. Najnowszy sprzęt działa w taki sposób, że filtruje także fałszywe alarmy (sygnały routera, kuchenki mikrofalowej i innych urządzeń domowych, które mogą zakłócać fale), dlatego daje precyzyjne wyniki pomiarów. Antypodsłuch pozwala wykryć nieprawidłowości i zabezpieczyć rozmowy telefoniczne.

Sprawdz, czy telefon jest na podsłuchu – skorzystaj z pomocy specjalisty!

Gdy podejrzewasz, że twój telefon może znajdować się na podsłuchu, sprawdzonym sposobem jest skorzystanie z pomocy specjalistycznej firmy, która zajmuje się wykrywaniem podsłuchów, ukrytych kamer i lokalizatorów. Eksperci nie tylko wiedzą, jak wygląda proces instalacji tego typu aplikacji, ale także dysponują sprzętem, który pozwala im szybko wykryc oprogramowanie szpiegujące.

Należy pamiętać, żeby z firmą skontaktować się z innego urządzenia. Dzięki temu ewentualny szpieg nie dowie się o podjętych krokach. Najbezpieczniej jest wtedy dzwonić spoza domu lub biura (może okazać się, że w tych miejscach znajdują się inne urządzenia szpiegujące – poza tymi zainstalowanymi na naszej komorce). Specjaliści już w około godzinę mogą wykonać testy i zlokalizować podsłuch na telefonie. Pomogą nie tylko znaleźć podsłuch, ale i go usunąć z urządzenia.

Podsłuch telefonu S-Agent

SPYPHONE S-Agent – to specjalistyczne i profesjonalne oprogramowanie przeznaczone do monitorowania, nadzorowania i podsłuchu telefonu lub smartfona z systemem Android.

Sprawdź dla kogo dedykowane jest oprogramowanie SPYPHONE S-Agent i poznaj wszystkie funkcje programu!

Do wyboru użytkowników pozostaje wersja Standard oraz Premium – sam zadecyduj, których funkcji potrzebujesz i ile chcesz zapłacić za aplikację!

Zamów teraz!