logo SpyOnline

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z nami!

spyonline24@gmail.com

Wykrywanie podsłuchu w telefonie

Jak wykryć podsłuch w telefonie?Zależy Ci na poufności prywatnych lub służbowych rozmów oraz innych danych zapisanych na telefonie komórkowym? Rozwój techniki sprawił, że na rynku pojawiły się bardzo skuteczne programy do podsluchu komórek. Są to aplikacje, które działają dyskretnie i są niewidoczne dla użytkownika urządzenia. Jak sprawdzić, czy telefon jest podsłuchiwany? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą Ci wykryć podsłuch w telefonach komorkowych i nie obawiać się inwigilacji przez niepożądane osoby.

Podsłuch telefonu komórkowego – objawy

Monitoring na telefonie komórkowym to specyficzne programy. Czy to jednak oznacza, że nie dają one żadnych objawów? Sprawdź swój telefon pod kątem pewnych sygnałów, które mogą świadczyć, że na smartfonie została zainstalowana taka aplikacja. Oprogramowanie monitorujące może powodować nietypowe zachowanie się aparatu w telefonie. Niepokój powinno wzbudzić także zawieszanie się telefonu oraz inne objawy, których wcześniej nie było. Oczywiście takie sygnały nie oznaczają w 100%, że nasz smartfon jest kontrolowany, ale powinny wzbudzić podejrzenia i skłonić nas do dalszych działań w kierunku wykrycia ewentualnego monitoringu.

Niepokojącym sygnałem jest także to, że ktoś z otoczenia w niewytłumaczalny sposób zdobył o nas pewne dane – np. zna nasz rozkład dnia, wie, gdzie byliśmy w danej chwili czy wspomina o informacjach, których mu nie przekazywaliśmy.

Podsłuch na telefon – zachowaj ostrożność

Jak założyć podsłuch na telefonie komórkowym? Aby zrobić podsłuch z czyjegoś telefonu, niezbędne jest zaprogramowanie aplikacji szpiegującej na aparacie. Najczęściej wymaga to chociażby krótkiego dostępu do urządzenia, dlatego lepiej nie pozostawiać komórki bez opieki (np. w biurze, szkole czy podczas imprezy ze znajomymi). Warto także korzystać z blokad, nie ujawniać osobom postronnym numeru PIN i zainstalować aktualne oprogramowanie antywirusowe. Nie powinniśmy klikać w przypadkowe linki. Nie wolno również instalować aplikacji pochodzących z niesprawdzonych źródeł. Ponadto ważne jest, aby sprawdzać, jakie dane udostępniamy poszczególnym programom, które instalujemy na komórce. Należy pamiętać, że monitorowanie osób bez ich wiedzy i zgodny jest nielegale.

Poznaj przydatne kody telefonów i sprawdź najważniejsze dane

W wykrywaniu podsłuchu i innych nieprawidłowości przydatne mogą być kody serwisowe (Orange, Play, T-Mobile, Plus). Często wystarczy jedynie wpisać właściwy kod MMI na ekranie smartfona i go potwierdzić, aby uzyskać dane, które mogą wskazywać na inwigilację.

Oto najważniejsze kody sprawdzające:

  • *#21# - jest to kod, który pozwala sprawdzic, czy dane z telefonu (rozmowy, wiadomości SMS, zdjęcia oraz inne poufne informacje) nie są przekazywane na inny numer. Jeżeli na telefonie znajduje się podsłuch, wyświetli on numer tel., na który trafiają nasze poufne dane. Funkcję tę często wykorzystują rodzice, którzy chcą monitorować, co dziecko robi, gdy nie jest w domu oraz w jaki sposób korzysta ze smartfona. Czasami korzystają z niej również właściciele telefonow służbowych. Gdyby jednak funkcję udało się włączyć osobom niepowołanym, istnieje niebezpieczeństwo przejęcia ważnych informacji (np. haseł do konta bankowego)
  • *#62# - kod ten pozwala sprawdzić, na jaki numer przekazywane są połączenia, gdy nasz telefon jest wyłączony lub znajdujemy się poza zasięgiem sieci. Domyślnie jest to numer poczty głosowej, ale w przypadku, gdy ktoś próbował podsłuchiwać nasz telefon komórkowy, może pojawić się tutaj inny numer
  • ##002# - kod ten pozwala wyłączyć przekazywanie połączeń na numer poczty głosowej (możemy go wykorzystać np. przed wyjazdem zagranicę)
  • *#06# - jest to kod, który pozwala sprawdzić numer IMEI, czyli unikalny numer używany przez sieć komórkową (GSM) do identyfikacji konkretnego telefonu. Na podstawie numeru IMEI operator może określić położenie urządzenia nawet, gdy zostanie do niego włożona inna karta SIM (rozwiązanie to dobrze sprawdzi się na wypadek kradzieży)

Jak wykryć, czy telefon jest kontrolowany?

„Jak wykryć podsłuch telefonu?”, „Mam problem z podsłuchem na telefonie – co zrobić?” „Najlepszy telefon dla mnie – jak wykryć podsłuch?” – takie pytania bardzo często pojawiają się na niejednym forum dotyczącym tematyki GSM. Jeszcze nie tak dawno podsłuch w komórce mógł być założony jedynie przez policję i służył do operacyjnych działań policyjnych.

Obecnie programy typu Spyphone pozwalają na podsłuchiwanie rozmów, uzyskanie dostępu do raportu z wysłanymi wiadomościami SMS, historią przeglądanych stron internetowych, zapisanymi plikami graficznymi i video oraz innymi danymi. Umożliwiają one również lokalizację komórki oraz trasy, którą przebył jej właściciel. Takie funkcje dobrze sprawdzają się do kontroli rodzicielskiej i monitoringu czasu pracy pracowników. Coraz częściej wykorzystywane są one jednak do zbierania materiałów dowodowych potrzebnych podczas spraw rozwodowych, jako element wywiadu gospodarczego, dla chęci uzyskania korzyści materialnej czy nawet z ciekawości. Możliwość nagrywania rozmów, prowadzonych w domu czy biurze, w wielu osobach wywołuje brak poczucia bezpieczeństwa. Jak wykryć tego typu programy i cieszyć się bezpieczną komórką?

Jednym ze sprawdzonych sposobów jest wykupienie specjalnego urządzenia do wykrywania programów monitorujących, które pomoże nam rozpoznać, czy telefon jest kontrolowany. Profesjonalny anty podsłuch posiada czujniki i anteny, które przechwytują sygnały. Urządzenie pomaga rozpoznać wszystkie programy, które wykorzystują technologię GSM. Najnowszy sprzęt działa w taki sposób, że filtruje także fałszywe alarmy (sygnały routera, kuchenki mikrofalowej i innych urządzeń domowych, które mogą zakłócać fale), dlatego daje precyzyjne wyniki pomiarów. Antypodsłuch pozwala wykryć nieprawidłowości i zabezpieczyć rozmowy telefoniczne.

Sprawdź, czy telefon jest kontrolowany – skorzystaj z pomocy specjalisty!

Gdy podejrzewasz, że twój telefon może znajdować się na podsłuchu, sprawdzonym sposobem jest skorzystanie z pomocy specjalistycznej firmy, która zajmuje się wykrywaniem podsłuchów, ukrytych kamer i lokalizatorów. Eksperci nie tylko wiedzą, jak wygląda proces instalacji tego typu aplikacji, ale także dysponują sprzętem, który pozwala im szybko wykryć takie oprogramowanie

Należy pamiętać, żeby z firmą skontaktować się z innego urządzenia. Dzięki temu ewentualna osoba nie dowie się o podjętych krokach. Najbezpieczniej jest wtedy dzwonić spoza domu lub biura (może okazać się, że w tych miejscach znajdują się inne urządzenia monitorujące – poza tymi zainstalowanymi na naszej komórce). Specjaliści już w około godzinę mogą wykonać testy i zlokalizować monitoring na telefonie.

Monitoring telefonu S-Agent

SPYPHONE S-Agent – to specjalistyczne i profesjonalne oprogramowanie przeznaczone do monitorowania, nadzorowania i kontrolowania telefonu lub smartfona z systemem Android.

Sprawdź dla kogo dedykowane jest oprogramowanie SPYPHONE S-Agent i poznaj wszystkie funkcje programu!

Do wyboru użytkowników pozostaje wersja Standard oraz Premium – sam zadecyduj, których funkcji potrzebujesz i ile chcesz zapłacić za aplikację!

Zamów teraz!